Podstawy grafiki komputerowej

Podstawy grafiki komputerowej

W ciągu ostatnich lat grafika komputerowa uległa bardzo dużym zmianom. Przede wszystkim wyszła spod płaszczyka – zajęcia dla profesjonalistów – i stała się czymś co praktycznie każdy z nas może zrobić. Co ważne! Dzięki licznym aplikacjom, obecnie praktycznie każdy może robić profesjonalne projekty graficzne na social media. Wystarczy wykazać się odrobiną chęci i zawziętości.

Jeżeli prowadzisz dla swojego biznesu kanały w sieci, to nie wyobrażam sobie sytuacji, w której całe prowadzenie social mediów zlecałbyś firmie zewnętrznej. W końcu oprócz postów trzeba dodawać relacje i stories. Można prowadzić live’y sprzedażowe, szkoleniowe lub po prostu rozmawiać z odbiorcami. Trzeba ustawiać, kontrolować i analizować reklamy. No jest tego tak dużo, że chyba żadna firma nie podjęłaby się zająć wszystkim.
Firma zewnętrzna powinna być uzupełnieniem. Czymś co pozwoli wyciągnąć ze społecznościówek coś więcej, niż Ty lub Twoi pracownicy.

Z tego powodu każdy przedsiębiorca powinien umieć samemu działać w social mediach. Szczególnie, że mamy dość szeroki wybór aplikacji ułatwiających to zadanie. Co równie ważne są to aplikacje, które są całkowicie darmowe!
Najpopularniejsze z nich to:
Canva,
VistaCreate,
Spanna.

Każdy z tych programów zapamiętuje wykonane przez Ciebie szablony. Dzięki czemu będziesz mógł w przyszłości wracać do tych projektów. Ułatwia to wykonanie design systemu, który bardzo upraszcza i przyspiesza wykonanie kolejnych wpisów na sociale.

W każdej z wyżej wymienionych aplikacji możesz korzystać z mnóstwa gotowych szablonów. Wystarczy wpisać czego ma dotyczyć wpis, a będziesz mógł wybierać spośród dziesiątek gotowców.

Szablony w canva.com na hasło walentynki

Jednak przeważnie te szablony wymagają mniejszej lub większej ingerencji. Z tego powodu dobrze znać podstawowe zasady jakie trzeba przestrzegać przy wykonywaniu projektów graficznych.

Specjalnie dla Was, przygotowałem e-book, w którym opowiadam o 5 podstawowych zasadach projektowania graficznego.

Ten e-book jest całkowicie bezpłatny, i aby go pobrać wystarczy kliknąć w przycisk pod spodem.

Miłej lektury!